SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Lexmark Çevre Etkisi Azaltma

Yazıcınızın çevre üzerindeki etkisini en aza indirme

Lexmark çevresel sürdürülebilirliğe katkıda bulunma konusunda kararlıdır ve yazıcılarını çevre üzerindeki etkisini azaltmak için sürekli olarak iyileştirmektedir. Tasarımlarımızı çevreyi düşünerek yapıyor, paketlerimizi ambalaj malzemeleri azaltacak şekilde geliştiriyor ve toplama ve geri dönüştürme programları uyguluyoruz.

Lexmark, sürdürülebilir tasarımdan verimli kullanıma, sorumlu yeniden kullanım ve geri dönüşüme kadar tüm ürün yaşam döngüsü boyunca sürdürülebilir çözümler sunar. Lexmark’ın ürün portföyü, üretim, dağıtım, kullanım ve kullanım ömrü dahil olmak üzere tüm kullanım ömrü boyunca çevre üzerinde minimum etkiye sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Cihazlar, hizmetler ve çözümler, daha uzun süre dayanacak ve enerji tasarrufu sağlayacak şekilde özenle tasarlanmıştır.

Bazı yazıcı ayarlarını veya görevlerini seçerek, yazıcınızın etkisini daha da azaltabilirsiniz. Bu bölümde çevre için daha büyük yarar sağlayan ayarlar ve görevler vurgulanmaktadır.

Kağıt ve toner tasarrufu

Araştırmalar bir yazıcının karbon etkisinin %80’inin kağıt kullanımıyla ilgili olduğunu göstermektedir. Yazıcınızın karbon etkisini geri dönüştürülmüş kağıt kullanarak ve aşağıdaki, kağıdın her iki yüzüne yazdırma ve bir kağıdın bir yüzüne birden fazla sayfa yazdırma gibi yazdırma önerilerini uygulayarak önemli oranda azaltabil